Jadual dan Live Streaming Keputusan Badminton Olimpik Rio 2016 Skuad Malaysia

Siaran Langsung Keputusan Badminton Sukan Olimpik Rio 2016. Acara Badminton menawarkan 5 pingat emas Sukan Olimpik Rio 2016 yang akan bermula 11 Ogos 2016 sehingga 21 Ogos 2016. Kesemua Acara Badminton akan diadakan di Riocentro – Pavilion 4. Bagi yang kesempatan ke sana untuk menyaksikan acara yang akan berlangsung masuk adalah percuma. Berikut adalah Keputusan dan Jadual Badminton Sukan Olimpik Rio 2016 Kontingen Malaysia yang dapat dikongsikan pada anda semua.

Live Streaming Keputusan Badminton Sukan Olimpik Rio 2016 Skuad Malaysia

Jadual dan Keputusan Badminton Sukan Olimpik Rio 2016 Kontingen Malaysia

Perseorangan Lelaki
  • 11 Ogos 2016 – 9.35 malam
    • Lee Chong Wei (MAS) vs Soren Opti (SUR) - (21-2),(21-3)
  • 14 Ogos 2016 – 8.55 malam 
  • Lee Chong Wei (MAS) vs Derek Wong Zi Liang (SIN) -(21-18),(21-8)
  • 17 Ogos 2016 - 7.30 petang (suku akhir)
    • Lee Chong Wei (MAS) vs Chou Tien-chen (TPE)
Perseorangan Wanita
  • 13 Ogos 2016 – 7.25 petang
    • Tee Jing Yi (MAS) vs Kristina Gavnholt (CZE)
  • 14 Ogos 2016 – 7.30 petang
    • Akane Yamaguchi (JPN) vs Tee Jing Yi (MAS)
Beregu Lelaki
  • 12 Ogos 2016
    • Goh V Shem / Tan Wee Kiong (MAS) vs Michael Fuchs / Johannes Schottler (GER) (2.55 pagi) - (21-14),(21-17)
    • Goh V Shem / Tan Wee Kiong (MAS) vs Phillip Chew / Sattawat Pongnairat (USA) (7.25 petang)
  •  13 Ogos 2016
  • Fu Haifeng / Zhang Nan (CHN) vs Goh V Shem / Tan Wee Kiong (MAS) (9.10 malam) - (21-16),(15-21),(18-21)
  •  14 Ogos 2016 ( suku akhir )
  • Goh V Shem / Tan Wee Kiong (MAS) vs Lee Yong-dae / Yoo Yeon-seong (KOR) - (17-21),(21-18),(21-19)
  •  16 Ogos 2016 ( separuh akhir)
    • Chai Biao / Hong Wei vs Goh V Shem / Tan Wee Kiong (MAS) -(18-21),(21-12),(17-21)
Beregu Wanita
  • 11 Ogos 2016
    • Vivian Hoo Kah Mun / Woon Khe Wei ( MAS) vs Heather Olver / Lauren Smith (GBR) (10.55 malam) - (21-17),(24-22)
  • 12 Ogos 2016
    • Vivian Hoo Kah Mun / Woon Khe Wei (MAS) vs Poon Lok Yan / Tse Ying Suet (HKG) (9.10 malam)
  •  13 Ogos 2016
    • N K Maheswari / Greysia Polii (INA) vs Vivian Hoo Kah Mun / Woon Khe Wei (MAS) (8.35 malam)
Beregu Campuran
  • 12 Ogos 2016
    • Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (MAS) vs Bodin Issara / Savitree Amitrapai (THA) (3.40 pagi) - (21-13),(21-19)
  • 13 Ogos 2016
  • Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (MAS) vs Robin Middleton / Leanne Choo (AUS) (2.55 pagi)
  • Tontowi Ahmad / Liliyana Natsir (INA) vs Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (MAS) (9.10 malam)
  • 14 Ogos 2016 ( suku akhir)
  • Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (MAS) vs Robert Mateusiak / Nadiezda Zieba (POL) - (21-17),(21-10)
  • 16 Ogos 2016 ( separuh akhir)
  • Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (MAS) vs Xu Chen / Ma Jin (CHN) - (21-12),(21-19)
  • 17 Ogos 2016 ( akhir)
    • Chan Peng Soon / Goh Liu Ying (MAS) vs Tontowi Ahmad / Liliyana Natsir (INA) (11.00 malam)

1 comment... add one now