Senarai skuad 16 pasukan Copa America Centenario 2016


Semua 16 pasukan kebangsaan yang bertanding di Copa America Centenario di Amerika Syarikat pada bulan Jun telah diumumkan 40 pemain skuad sementara. Akhir, 23 pemain senarai nama perlu dikemukakan oleh 20 Mei.

Berikut senarai penuh skuad pasukan Copa America Centenario 2016:

Argentina (final)
●Goalkeepers: Mariano Andujar (Estudiantes), Nahuel Guzman (UANL), Sergio Romero (Manchester United)
●Defenders: Facundo Roncaglia (Fiorentina), Marcos Rojo (Manchester United), Ramiro Funes Mori (Argentina), Gabriel Mercado (River Plate), Jonathan Maidana (River Plate), Nicolas Otamendi (Manchester City), Victor Cuesta (Independiente)
●Midfielders: Matias Kranevitter (Atletico Madrid), Javier Mascherano (Barcelona), Ever Banega (Sevilla), Lucas Biglia (Lazio), Javier Pastore (Paris Saint-Germain), Augusto Fernandez (Atletico Madrid), Erik Lamela (Tottenham Hotspur)
●Forwards: Angel Di Maria (Paris Saint-Germain), Ezequiel Lavezzi (Hebei China Fortune), Lionel Messi (Barcelona), Sergio Aguero (Manchester City), Gonzalo Higuain (Napoli), Nicolas Gaitan (Benfica)

Brazil (final)
●Goalkeepers: Alisson (Internacional), Diego Alves (Valencia), Ederson (Benfica)
●Defenders: Daniel Alves (Barcelona), Fabinho (Monaco), Filipe Luis (Atletico Madrid), Douglas Santos (Atletico Mineiro), Miranda (Inter Milan), Gil (Shandong Luneng), Marquinhos (Paris Saint-Germain), Rodrigo Caio (Sao Paulo)
●Midfielders: Luiz Gustavo (Wolfsburg), Elias (Corinthians), Casemiro (Real Madrid), Rafinha (Barcelona), Renato Augusto (Beijing Guoan), Philippe Coutinho (Liverpool), Lucas Lima (Santos), Willian (Chelsea)
●Forwards: Douglas Costa (Bayern Munich), Hulk (Zenit), Ricardo Oliveira (Santos), Gabriel (Santos)

Bolivia  (provisional)
Carlos Lampe (Sport Boys), Romel Quinonez (Bolivar), Juan Carlos Robles (San Jose) y Guillermo Viscarra (Oriente Petrolero), Marvin Bejarano (Oriente Petrolero), Jorge Flores (Universitario), Nelson Cabrera (Bolivar), Diego Bejarano (The Strongest), Mario Saavedra (Bolivar), Omar Morales (Wilstermann), Edward Zenteno (Wilstermann), Fernando Marteli (The Strongest), Cristhian Coimbra (Blooming), Ronald Eguino (Bolivar), Ignacio García (Nacional Potosi) y Luis Gutierrez (Hapoel Ironi Kiryat Shmona), Pedro Azogue (Oriente Petrolero), Sebastian Gamarra (AC Milan), Walter Veizaga (The Strongest), Jhasmani Campos (Kazma FC), Martin Smedberg Dalence (IFK Goteborg), Fernando Saucedo (Wilstermann), Alejandro Chumacero (The Strongest), Rudy Cardozo (Bolivar), Samuel Galindo (Petrolero), Cristhian Machado (Wilstermann), Mario Parrado (San Jose), Alejandro Melean (Oriente Petrolero), Raul Castro (The Strongest) y Danny Bejarano (Bolivar), Enrique Hurtado (Petrolero), Rodrigo Ramallo (The Strongest), Juan Carlos Arce (Bolivar), Carmelo Algaranaz (Petrolero), Bruno Miranda (Universidad de Chile), Gilbert Alvarez (Real Potosi), Marcelo Martins Moreno (Changchun Yatai), Rodrigo Vargas (The Strongest), Eduardo Fierro (Universitario), Yasmani Duk (New York Cosmos)

Chile (final)
●Goalkeepers: Claudio Bravo (Barcelona), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Catolica)
●Defenders: Mauricio Isla (Marseille), Jose Pedro Fuenzalida (Universidad Catolica), Gonzalo Jara (Universidad de Chile), Enzo Roco (Espanyol), Gary Medel (Inter), Eugenio Mena (Sao Paulo)
●Midfielders: Jean Beausejour (Colo Colo), Marcelo Diaz (Celta Vigo), Francisco Silva (Chiapas), Erick Pulgar (Bologna), Arturo Vidal (Bayern Munich), Matias Fernandez (Fiorentina), Charles Aranguiz (Bayer Leverkusen), Pablo Hernandez (Celta Vigo), Edson Puch (LDU Quito).
●Forwards: Nicolas Castillo (Universidad Catolica), Fabian Orellana (Celta Vigo), Mauricio Pinilla (Atalanta), Alexis Sanchez (Arsenal), Eduardo Vargas (Hoffenheim).

Colombia (provisional)
Cristian Bonilla (Atletico Nacional), David Ospina (Arsenal), Camilo Vargas (Argentinos Juniors), Robinson Zapata (Santa Fe), Felipe Aguilar (Atletico Nacional), Eder Alvarez (River Plate), Santiago Arias (PSV), Cristian Borja (Santa Fe), Farid Diaz (Atletico Nacional), Frank Fabra (Boca Juniors), Deiver Machado (Millonarios), Stefan Medina (Pachuca), Yerry Mina (Santa Fe), Jeison Murillo (Inter Milan), Oscar Murillo (Pachuca), Helibelton Palacios (Deportivo Cali), William Tesillo (Santa Fe), Cristian Zapata (AC Milan), Wilmar Barrios (Deportes Tolima), Nicolas Benedetti (Deportivo Cali), Edwin Cardona (Monterrey), Guillermo Celis (Junior), Juan Cuadrado (Juventus), Gustavo Cuellar (Flamengo), Cristian Higuita (Orlando City SC), Vladimir Hernandez (Junior), Sebastian Perez (Atletico Nacional), Andres Felipe Roa (Deportivo Cali), James Rodriguez (Real Madrid), Carlos Sanchez (Aston Villa), Daniel Torres (Independiente Medellin), Carlos Bacca (AC Milan), Roger Martinez (Racing Club), Marlos Moreno (Atletico Nacional), Dayro Moreno (Club Tijuana), Luis Fernando Muriel (Sampdoria), Felipe Pardo (Olympiacos, GRE), Harold Preciado (Deportivo Cali), Luis Quiñones (Pumas UNAM), Adrian Ramos (Borussia Dortmund)

Costa Rica (final)
●Goalkeepers: Keylor Navas (Real Madrid), Patrick Pemberton (Alajuelense), Esteban Alvarado (Trabzonspor)
●Defenders: Cristian Gamboa (West Brom), Jose Salvatierra (Alajuelense), Michael Umana (Persepolis), Johnny Acosta (Alajuelense), Oscar Duarte (Espanyol), Kendall Waston (Vancouver Whitecaps), Ronald Matarrita (New York City FC), Bryan Oviedo (Everton), Francisco Calvo (Saprissa)
●Midfielders: Yeltsen Tejeda (Evian), Celso Borges (Deportivo La Coruna), Randall Azofeifa (Herediano), Esteban Granados (Herediano), Bryan Ruiz (Sporting Club), Johan Venegas (Montreal Impact), Christian Bolanos (Vancouver Whitecaps), Joel Campbell (Arsenal)
●Forwards: Ariel Rodriguez (Alajuelense), Alvaro Saborio (D.C. United), Marcos Urena (Midtjylland)

Ecuador (final)
●Goalkeepers: Alexander Dominguez (LDU de Quito), Esteban Dreer (C.S. Emelec), Maximo Banguera (Barcelona SC)
●Defenders: Juan Carlos Paredes (Watford), Arturo Mina (Independiente del Valle), Gabriel Achilier (C.S. Emelec), Frickson Erazo (Atletico Mineiro), Robert Arboleda (U. Catolica), Walter Ayovi (Monterrey), Cristian Ramirez (Ferencvarosi)
●Midfielders: Antonio Valencia (Manchester United), Angel Mena (C.S. Emelec), Christian Noboa (Rostov), Fernando Gaibor (C.S. Emelec), Pedro Larrea (El Nacional), Carlos Gruezo (FC Dallas), Jefferson Montero (Swansea), Michael Arroyo (Club America), Fidel Martinez (Pumas)
●Forwards: Enner Valencia (West Ham), Jaime Ayovi (Godoy Cruz), Juan Cazares (Atletico Mineiro), Miller Bolanos (Gremio)

Jamaica (provisional)
 Andre Blake (Philadelphia Union), Akeem Chambers (Waterhouse), Duwayne Kerr (Unattached), Ryan Thompson (St. Louis FC) Shaven Paul (Portmore United), Sergio Campbell (Pittsburgh Riverhounds), Upston Edwards (Portmore United), Joel Grant (Exeter City), Rosario Harriott (Harbour View), Michael Hector (Reading), Kemar Lawrence (New York Red Bulls), Adrian Mariappa (Crystal Palace), Wes Morgan (Leicester City), Demar Phillips (Real Salt Lake), Alvas Powell (Portland Timbers), Ladale Richie (Montego Bay United), Damano Solomon (Portmore United), Jermaine Taylor (Portland Timbers), Rodolph Austin (Brondby), Michael Binns (Portmore United), Oniel Fisher (Seattle Sounders FC), Vishinul Harris (Arnett Gardens), Omar Holness (Real Salt Lake), Chevonne Marsh (Cavalier), Joel McAnuff (Leyton Orient), Garath McCleary (Reading), Ricardo Morris (Portmore United), Romeo Parkes (Pittsburgh Riverhounds), Andrew Vanzie (Humble Lions), Je-Vaughn Watson (New England Revolution), Lee Williamson (Blackburn Rovers), Giles Barnes (Houston Dynamo), Andre Clennon (Vaasan Palloseura), Simon Dawkins (San Jose Earthquakes), Clayton Donaldson (Birmingham City), Junior Flemmings (New York Red Bulls II), Jamar Loza (Norwich City), Darren Mattocks (Portland Timbers), Dever Orgill (Marieham), Allan Ottey (Montego Bay United)

Haiti (provisional)
Steward Ceus (Unattached), Luis Valendi Odelus (Aigle Noir), Johny Placide (Reims), Brian Sylvestre (Carolina RailHawks), Jean Sony Alcenat (Voluntari), Jean Marc Alexandre (Fort Lauderdale Strikers), Carlens Arcus (Troyes), Wilguens Aristede (FICA), Judelin Aveska (Atletico Uruguay), Alex Christian (Vila Real), Romain Genevois (Nice), Chadeley Germain (Petit-Goâve), Reginal Goreux (Standard Liege), Kim Jaggy (Aarau), Andrew Jean-Baptiste (Estrella San Agustin), Jerome Mechack (Jacksonville Armada), Stephane Lambese (Paris Saint-Germain), Jean-Jacques Pierre (Paris FC), Paulson Pierre (Baltimore), Ricardo Ade (Don Bosco), Bryan Alceus (Bordeaux), Junior Delva (Don Bosco), Wilde-Donald Guerrier (Wisla Krakow), Zachary Herivaux (New England Revolution), Max Hilaire (Cholet), Kevin Lafrance (Chrobry Glogow), James Marcelin (Carolina RailHawks), Pascal Millien (Jacksonville Armada), Soni Mustivar (Sporting Kansas City), Sony Norde (Mohun Bagan), Sebastien Thuriere (San Antonio FC), Herve Bazile (Caen), Kervens Belfort (1461 Trabzon), Woodensky Cherenfant (FICA), Jonel Desire (Mirebalais), Derrick Etienne (New York Red Bulls), Jeff Louis (Caen), Jean-Eudes Maurice (Ha Noi), Duckens Nazon (Laval), Manchini Telfort (Cavaly)

Mexico (final)
●Goalkeepers: Guillermo Ochoa (Malaga), Jesus Corona (Cruz Azul), Alfredo Talavera (Toluca)
●Defenders: Paul Aguilar (Club America), Miguel Layun (Porto), Rafael Marquez (Atlas), Diego Reyes (Real Sociedad), Nestor Araujo (Santos Laguna), Hector Moreno (PSV), Yasser Corona (Queretaro), Jorge Torres Nilo (Tigres), Jesus Molina (Santos Laguna)
●Midfielders: Jesus Manuel Corona (Porto), Hector Herrera (Porto), Hirving Lozano (Pachuca), Andres Guardado (PSV), Carlos Pena (Chivas), Jurgen Damm (Tigres), Javier Aquino (Tigres), Jesus Duenas (Tigres)
●Forwards: Javier Hernandez (Bayer Leverkeusen), Raul Jimenez (Benfica), Oribe Peralta (Club America)

Panama (final)
●Goalkeepers: Jose Calderon (Platense), Jaime Penedo (Saprissa), Alex Rodriguez (San Francisco)
●Defenders: Felipe Baloy (Atlas), Harold Cummings (Alajuelense), Eric Davis (FC DAC 1904), Fidel Escobar (Sporting San Miguelito), Luis Henriquez (Tauro), Adolfo Machado (Saprissa), Roderick Miller (San Francisco)
●Midfielders: Ricardo Buitrago (Juan Aurich), Armando Cooper (Arabe Unido), Anibal Godoy (San Jose Earthquakes), Gabriel Gomez (Cartagines), Amilcar Henriquez (America), Valentin Pimental (La Equidad), Alberto Quintero (San Jose Earthquakes)
●Forwards: Abdiel Arroyo (RNK Split), Ismael Diaz (Porto B), Roberto Nurse (Mineros de Zacatecas), Blas Perez (Vancouver Whitecaps), Luis Tejada (Juan Aurich), Gabriel Torres (Zamora)

Paraguay (final)
●Goalkeepers: Justo Villar (Colo Colo), Antony Silva (Cerro Porteno), Diego Barreto (Olimpia)
●Defenders: Paulo Da Silva (Toluca), Gustavo Gomez (Lanus), Pablo Aguilar (America), Fabian Balbuena (Corinthians), Bruno Valdez (Cerro Porteno), Miguel Samudio (America), Blas Riveros (Olimpia)
●Midfielders: Oscar Romero (Racing), Nestor Ortigoza (San Lorenzo), Celso Ortiz (AZ Alkmaar), Rodrigo Rojas (Cerro Porteno), Robert Piris Da Motta (Olimpia), Miguel Almiron (Lanus)
●Forwards: Roque Santa Cruz (Malaga), Nelson Valdez (Seattle Sounders), Edgar Benitez (Queretaro), Derlis Gonzalez (Dynamo Kiev), Jorge Benitez (Cruz Azul), Dario Lezcano (Ingolstadt), Juan Iturbe (Bournemouth)

Peru (final)
●Goalkeepers: Carlos Caceda (Universitario), Pedro Gallese (Juan Aurich), Diego Penny (Sporting Cristal)
●Defenders: Luis Abram (Sporting Cristal), Miguel Araujo (Alianza Lima), Jair Cespedes (Sporting Cristal), Aldo Corzo (Deportivo Municipal), Christian Ramos (Juan Aurich), Alberto Rodriguez (Sporting Cristal), Miguel Trauco (Universitario), Yoshimar Yotun (Malmo)
●Midfielders: Armando Alfageme (Deportivo Municipal), Adan Balbin (Universitario), Cristian Benavente (Charleroi), Christian Cueva (Toluca), Luiz da Silva (PSV Eindhoven), Alejandro Hohberg (Universidad Cesar Vallejo), Renato Tapia (Feyenoord), Oscar Vilchez (Alianza Lima)
●Forwards: Edison Flores (Universitario), Paolo Guerrero (Flamengo), Andy Polo (Universitario), Raul Ruidiaz (Universitario)

United States (provisional)
David Bingham (San Jose Earthquakes), Brad Guzan (Aston Villa), Tim Howard (Everton), Ethan Horvath (Molde), Nick Rimando (Real Salt Lake), Kellyn Acosta (FC Dallas), Ventura Alvarado (Club America), Matt Besler (Sporting Kansas City), Steve Birnbaum (D.C. United), John Brooks (Hertha Berlin), Geoff Cameron (Stoke City), Edgar Castillo (Monterrey), Timmy Chandler (Eintracht Frankfurt), Brad Evans (Seattle Sounders FC), Omar Gonzalez (Pachuca), Eric Lichaj (Nottingham Forest), Matt Miazga (Chelsea FC), Michael Orozco (Club Tijuana), Tim Ream (Fulham), DeAndre Yedlin (Sunderland), Kyle Beckerman (Real Salt Lake), Alejandro Bedoya (FC Nantes), Michael Bradley (Toronto FC), Mix Diskerud (New York City FC), Fabian Johnson (Borussia Moenchengladbach), Jermaine Jones (Colorado Rapids), Perry Kitchen (Heart of Midlothian), Alfredo Morales (Ingolstadt), Darlington Nagbe (Portland Timbers), Lee Nguyen (New England Revolution), Danny Williams (Reading FC), Graham Zusi (Sporting Kansas City), Jozy Altidore (Toronto FC), Clint Dempsey (Seattle Sounders FC), Ethan Finlay (Columbus Crew), Jordan Morris (Seattle Sounders FC), Christian Pulisic (Borussia Dortmund), Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes), Bobby Wood (Union Berlin), Gyasi Zardes (LA Galaxy)

Uruguay (final)
●Goalkeepers: Martin Campana (Independiente), Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco da Gama)
●Defenders: Sebastian Coates (Sporting Lisbon), Jorge Fucile (Nacional), Jose Gimenez (Atletico Madrid), Diego Godin (Atletico Madrid), Alvaro Pereira (Getafe), Maximiliano Pereira (Porto), Mauricio Victorino (Nacional)
●Midfielders: Mathias Corujo (Universidad de Chile), Alvaro Gonzalez (Atlas), Nicolas Lodeiro (Boca Juniors), Gaston Ramirez (Middlesbrough), Egidio Arevalo Rios (Atlas), Cristian Rodriguez (Independiente), Carlos Sanchez (Monterrey), Matias Vecino (Fiorentina)
●Forwards: Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Abel Hernandez (Hull City), Diego Rolan (Bordeaux), Cristhian Stuani (Middlesbrough), Luis Suarez (Barcelona)


Venezuela (provisional)
Jose Contreras (Tachira), Wuilker Farinez (Caracas), Dani Hernandez (Tenerife), Eduardo Herrera (Lara), Wilker Angel (Tachira), Daniel Benitez (La Guaira), Jhon Chancellor (Mineros de Guayana), Rolf Feltscher (MSV Duisburg), Victor Garcia (Porto), Alexander Gonzalez (Huesca), Rubert Quijada (Caracas), Roberto Rosales (Malaga), Andres Tunez (Buriram United), Jefre Vargas (Caracas), Jose Manuel Velazquez (Arouca), Mikel Villanueva (Atletico Malagueno), Oswaldo Vizcarrondo (Nantes), Juan Pablo Anor (Malaga), Carlos Cermeno (Tachira), Arquimedes Figuera (La Guaira), Arles Flores (Zamora), Cesar Gonzalez (Cortiba), Alejandro Guerra (Atletico Nacional), Yangel Herrera (Atletico Venezuela), Jacobo Kouffaty (Cuenca), Jhon Murillo (Tondela), Romulo Otero (Huachipato), Adalberto Penaranda (Granada), Tomas Rincon (Genoa), Luis Manuel Seijas (Santa Fe) Yeferson Soteldo (Zamora), Carlos Suarez (Carabobo), Ronald Vargas (AEK Athens), Yonathan Del Valle (Kasimpasa), Josef Martinez (Torino), Andres Ponce (Sampdoria), Gelmin Rivas (Al-Ittihad), Salomon Rondon (West Bromwich Albion), Christian Santos (NEC Nijmegen), Jeffren Suarez (Eupen)

* senarai pemain pasukan akan diupdate dari semasa ke semasa.

0 comment... add one now